To my :)
| | | | |

Drużyna


Park maszynowy

więcej 

Co byś wybrał(a)?
Lancia Delta Di T-Jet
Lancia Delta Di T-Jet
czy
Abarth Punto 1.4 T-Jet
Abarth Punto 1.4 T-Jet

156 i spalona żarówka świateł postojowych

Data dodania 2003-12-18 Galeria Autor: Marek
Nie będe tutaj opisywał sposobu wymiany (chociaż jak się to robi pierwszy raz to trochę czasu zajmuje), ale jak dobrać zamiennik i go odpowiednio zmodyfikować tak, żeby cała operacja zamknęła się w kosztach 2 pln a nie 20 :)
W oryginale 156 żarówki świateł postojowych to H6WU. Są dostępne w zasadzie tylko w ASO po śmiesznej cenie 23 pln (już nawet nie pytałem czy za sztukę czy za 2). Alternatywnym wyjściem jest zakup żarówek 4W (uwaga - nie na każdej stacji benzynowej są dostępne - ja kupiłem w Macro). Potrzebny będzie jeszcze jakiś drobnoziarnisty papier ścierny w celu spiłowania jednego z bolców - w żarówkach 4 watowych bolce są rozmieszczone symetrycznie - w H6W - mniej symetrycznie :). A więc po lekkim przytarciu jednej z wypustek zamiennika - spokojnie możemy zamontować już nowe żarówki do auta :)

Uwaga 1: Do żarówek postojowych dostaniemy się poprzez odkręcenie zamknięcia świateł długich (czyli tych wewnętrznych wejść) - następnie należy się troche pogimnastykować palcami aby wyjąć żarówke
Uwaga 2: Opis na podstawie IKARowej listy dyskusyjnej - http://www.cuoresportivo.pl
Uwaga 3: Nie wiem jakie konsekwencje ma włożenie żarówki 4W zamiast 6W - każdy robi to na swoją odpowiedzialność.

Data dodania 2003-12-18 Galeria Autor: Marek
Nie odpowiadamy za jakiekolwiek szkody wynikłe ze stosowania wyżej wymienionych informacji. Nie jesteśmy zawodowymi mechanikami, chętnie wysłuchamy wszelkich uwag na temat powyższego tekstu.


Spotkania

więcej 

Porady techniczne

więcej 

Przepisy kulinarne

więcej