To my :)
| | | | |

Drużyna


Park maszynowy

więcej 

Co byś wybrał(a)?
Fiat 124 Spider 1.4 MultiAir
Fiat 124 Spider 1.4 MultiAir
czy
Alfa Romeo 159 1.75 TBi
Alfa Romeo 159 1.75 TBi

Termostat w V6 - wymiana

Data dodania 2004-12-01 Galeria Autor: Wojtek
Poradę tę dedykuję specjalnie Panu Mirkowi ;)
Już spieszę z wyjaśnieniami, otóż jeszcze za czasów mojego TS´a Pan Mirosław upierał się (mając juz wtedy v6) że wymiana termmostatu to skomplikowana i dlugotrwala sprawa, udowadniałem mu wtedy na przykladzie ts´a ze wymiana ta nie zajmie więcej niz 30 minut, wtedy to z ust Pana Mirosława padło stwierdzenie ze w V6 jest trudniej i dłużej bo - np jest malo miejsca.

Czasy się zmieniły, samochody też i przyszła pora na termostat w mojej v6, jakież było moje zdziwienie kiedy przyglądnąłem mu się uważniej.

Otóż aby wymienic to ustrojstwo w v6 wystarczy:
1) - klucz nasadkowy 10-tka
2) - nowy termostat
3) 15 minut czasu

wymiana jest o niebo prostsza, szybsza i mniej klopotliwa :), ale do rzeczy.

Jak widac na zdjeciach aby uskutecznic wymianę należy odkręcić termostat (3 sruby) zdjąć jedną opaskę wysunąć termostat z rury i.... zalozyc nowy w kolejnosci odwrotnej, czyli rura na termostat, opaska na rurę, przykrecenie termostatu i uzupelnienie plynu. Kupując termostat zaopatrzyć się należy w uszczelkę i/lub sylikon wysokotemperaturowy.
i to wszystko :)

Data dodania 2004-12-01 Galeria Autor: Wojtek
Nie odpowiadamy za jakiekolwiek szkody wynikłe ze stosowania wyżej wymienionych informacji. Nie jesteśmy zawodowymi mechanikami, chętnie wysłuchamy wszelkich uwag na temat powyższego tekstu.


Spotkania

więcej 

Porady techniczne

więcej 

Przepisy kulinarne

więcej